top of page

OJS A MILOŇ ČEPELKA

Miloň Čepelka, jedinečný všeumělec, se společně s Orchestrem Ježkovy stopy představí v komponovaném večeru plném dobových melodií (nejen filmových) od autorů, kteří šli ve stopách Jaroslava Ježka. Nejedná se tak o večer melodií Osvobozeného divadla s texty pánů Voskovce a Wericha, ale zaměříme se na jejich souputníky (Traxler, Běhounek, Nováček aj.). O nich se posluchači dozví mnoho neznámého a užijí si dobovou atmosféru naší swingové hudby let 30. a 40. Večerem provází Miloň Čepelka a Radek Žitný.

02-10-2023_Div-J-C_web (80).jpg
850_5512.jpg

W+V+J = HLAS Z AMERIKY | 80 LET OPERACE ANTHROPOID

Tento exkluzivní program jsme připravili speciálně k dvojitému výročí roku 2022 - 80. let od smrti Jaroslava Ježka a zároveň 80 let od operace Anthropoid (úspěšné likvidace zastupujícího říšského protektora Heydricha). V programu zazní autentická dobová hudba včetně několika známých melodií Voskovce, Wericha a Ježka v takzvané zámořské verzi, tedy s protiválečnými texty, které dnes takřka nikdo nezná. Za války se však linuly do okupované Evropy éterem na vlnách rozhlasové stanice BBC. Zásluhu na jejich nalezení má především pracovník Národního muzea Filip Šír.

Programem svým erudovaným slovem provází konferenciér Radek Žitný, historik a publicista, jenž se onou dobou intenzivně zabývá a napsal o ní již řadu knih. Tento program je též vhodný pro druhý stupeň ZŠ a střední školy.

PO STOPÁCH JAROSLAVA JEŽKA, NA VLNĚ ZPĚVU A SWINGU

Velmi netradiční spojení pěveckého sboru a swingového orchestru – mohutný zvuk sborového zpěvu a zároveň strhující taneční hudba. V podání Kühnova smíšeného sboru a Orchestru Ježkovy stopy zazní známé i méně známé skladby Jaroslava Ježka a jeho souputníků  a zároveň posluchači uslyší i Ježkův klasický repertoár. Na programu zazní:

Josef Suk: Tři zpěvy pro smíšený sbor op. 19 (výběr)

Pavel Bořkovec: Vlajka republika z Šesti písní op. 6 pro ženský sbor a cappella

Jaroslav Ježek: Čtyři sbory pro ženský sbor s klavírem na texty Vítězslava Nezvala

Iša Krejčí: Čtyři madrigaly na texty K.H. Máchy (1936), výběr

Jaroslav Ježek: Písně v doprovodu Orchestru Ježkovy Stopy

a další

nevrelova_artphoto_zmensene_172.jpg

KONCERT ORCHESTRU -
HRAJEME VÁM DNES ČESKOSLOVENSKÝ JAZZ

Jde o netradiční hudební zážitek, který vás vtáhne do atmosféry 30. a 40. let minulého století, swingových barů, kaváren a tančíren. Nabitý hudební program připomene, jak československý jazz žil nejen za první republiky, ale také v období války a jak se v důsledku dějinných událostí dostal až za oceán. Vedle legendárních filmových skladeb Slávy Emana Nováčka či Jaroslava Ježka z Osvobozeného divadla zazní melodie, které proslavil orchestr Karla Vlacha a rovněž méně známé skladby pánů Jiřího Traxlera či Kamila Běhounka. 

PRVOREPUBLIKOVÁ TANČÍRNA

Na vaše přání uspořádáme dobovou swingovou tančírnu, kterou vás přeneseme
do doby první republiky. Máme za sebou tančírny na legendární břevnovské Marjánce, ve Foru Karlín a vršovickém Vzletu. Spolupracujeme s pražskými swingovými školami, ale jsme schopni zorganizovat tančírnu ve spolupráci
s tanečními školami z vašeho kraje.

850_5928-Edit-2.jpg
Kopie logo_OJS-page-001.jpg
bottom of page