top of page
850_5512.jpg

W+V+J = HLAS Z AMERIKY | 80 LET OPERACE ANTHROPOID

Tento exkluzivní program jsme připravili speciálně k letošnímu dvojitému výročí - 80. let od smrti Jaroslava Ježka a zároveň 80 let od operace Anthropoid (úspěšné likvidace zastupujícího říšského protektora Heydricha). V programu zazní autentická dobová hudba včetně několika známých melodií Voskovce,Wericha a Ježka v takzvané zámořské verzi, tedy s protiválečnými texty, kterédnes takřka nikdo nezná. Za války se však linuly do okupované Evropy éterem navlnách rozhlasové stanice BBC. Zásluhu na jejich nalezení má především pracovník Národního muzea Filip Šír.

Programem svým erudovaným slovem provází konferenciér Radek Žitný, historik a publicista, jenž se onou dobou intenzivně zabývá a napsal o ní již řadu knih.

Tento program je též vhodný pro druhý stupeň ZŠ a střední školy.

850_5751.jpg

KONCERT ORCHESTRU

Jde o netradiční hudební zážitek, který Vás vtáhne do atmosféry 30. a 40. let minulého století, swingových barů, kaváren a tančíren. Nabitý hudební program připomene, jak československý jazz žil nejen za první republiky ale také v období války a jak se v důsledku dějinných událostí dostal až za oceán. Vedle legendárních filmových skladeb Slávy Emana Nováčka či Jaroslava Ježka z Osvobozeného divadla zazní melodie, které proslavil orchestr Karla Vlacha a rovněž méně známé skladby pánů Jiřího Traxlera či Kamila Běhounka.. 

PRVOREPUBLIKOVÁ TANČÍRNA

Na vaše přání uspořádáme dobovou swingovou tančírnu, kterou vás přeneseme do doby první republiky. Máme za sebou tančírny na legendární břevnovské Marjánce, ale též ve Foru Karlín a vršovickém Vzletu. Spolupracujeme s pražskými swingovými školami, ale jsme schopni zorganizovat tančírnu ve spolupráci s tanečními školami z vašeho kraje.

Kopie logo_OJS-page-001.jpg
bottom of page